08:41:09 - Çarşamba Nisan 16 2014       ANA SAYFA KÜNYE
haber kayseri
 

Artık Kefeninde Seti Var

14.02.2013 10:28    

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında Türk Sanat Müziği Öğretim Görevlisi ve Erciyes Kar Kaplanı olan, Hasşerbetci Hac-Umre Malzemeleri Toptan ve Perakende Satış Mağazası Genel Müdürü Şeref Hasşerbetci, kefen kullanımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.


 
Artık Kefeninde Seti Var

Kefen setinde 8-9 çeşit malzeme olması gerektiğine değinen Hasşerbetci, “Eskiden kefenle birlikte gereken eşyalar ayrı ayrı alınırdı. Şimdi biz gereken her şeyi hazırlıyoruz. Hazır vaziyette erkek ve kadın kefen seti ayrı olmak kaydıyla hazırlıyoruz. Kullanıma hazır hale getiriyoruz.” dedi.

Bayan ve erkek kefenlerinde farklılıkların olduğunu belirten Hasşerbetci, “Bayan ve erkek kefenlerinde farklılıklar mevcuttur. 6 metreye 14 metre erkek kefeni, 7 metreye 14 metrede kadın kefeni olur. Kadın kefenini bir metre fazla kesmek gerekir.” ifadelerini kullandı.

Kefende zengin fakir ayrımı olmadığını söyleyen Hasşerbetçi, “Kefende zengin de fakir de aynı şeyi kullanır. Genelde herkes için aynı kalite kefen kullanılır.” şeklinde konuştu.

Hasşerbetçi kefen setinde bulunanları ise şöyle sıraladı: “Kefen setinde, kefen bezi, kafurun, esans, havlu, eldiven, pamuk, sünger, sabun gibi eşyalar bulunur.”Bu haber toplam 339 defa görüntülendi.

Etiketler:

 
SPONSOR LİNKLER

 

 
 

 
ÇOK OKUNANLAR
Kan Dolaşımını Hızlandıran Yiyecekl
Mazakaland Açılıyor
Kayserili Müzik Grubu Müzik Piyasas
Kocasinan'dan İftar Çadırı
SUAT ALTIN İNŞAAT yeni hizmetlerini
NÖBETÇİ ECZANELER
24 SAAT AÇIK ECZANELER
DAMLA ECZANESİ
HALE ECZANESİ
KARACALAR ECZANESİ
12 SAAT AÇIK ECZANELER
ARICI ECZANESİ
BAŞAK AKSOY ECZANESİ
MİLLET ECZANESİ-KAYSERİ
TOKİ ECZANESİ
TUĞBA ECZANESİ
ŞAFAK ECZANESİ
ŞEKER ECZANESİ
 

   

Toplam Sayfa Gösterimi : 4898993 Online Ziyaretçi : 16    
ihlas haber ajansı cihan haber ajansı